10 rzeczy, które psują wasze życie

10 rzeczy, które psują wasze życie


  Jest znana taka myśl: z wami zachowują się jednakowo ponieważ pozwalacie. I to dużo w czym słusznie.

   Podajemy spis rzeczy, którzy nie musicie pozwalać innym ludziom, bo wasze życie ryzykuje zmienić się daleko nie do lepszego boku. Te rzeczy psują wasze życie.

   1.Zawstydzają za wygląd zewnętrzny czy za to, dlaczego oddajecie przewagę.

Od razu przejęzyczymy się, że nie rozmowa dotyczy oalbo reguły przyzwoitości – ich wy zobowiązane dotrzymywać się. Lecz jeśli ktoś pozwala собі negatywnie wypowiadać się o waszej odzieży, figurze albo wyborze mężczyzny, to prosi, nie zaczynajcie usprawiedliwiać się. Jesteście nie w czym nie winne i nikomu niczym nie zobowiązane. Pamiętajcie, że do cudzego życia lezą ci ludzie, których nie mają swojego.

 

2. Zmuszają wybierać między karierą i osobistym życiem

Nestety, takie zdarza się bardzo często – jak na pracy, tak i w rodzinie. Jednak wiele osób pięknie jednoczą te zakresy i nawet znajdują czas na hobby i rozrywki. Nie ma takiego prawa, które zobowiązywało by was zrezygnować z rodziny na korzyść pracy i przeciwnie. Toż nie należy poddawać się presji z boku pracodawcy albo rodzonych i dedykować swój wciąż tylko jednemu.

3.Wszystko na świecie decydują za was.

  Całkiem możliwie, że mama i tata rzeczywiście znają to życie lepiej was, nawet jeśli wy już i sami rodzice. Lecz to nie daje im prawa nawiązywać wam swój wybór, nawet, jeśli on zdaje się najbardziej udanym. To – tylko wasze życie i ostateczny wybór muszą czynić wy same, i błędy, które nieuniknione, będą też wasze. Zresztą, lepiej być szczęśliwy, a niech tam niezbyt znanym designerem, aniżeli zabezpieczonym prawnikiem, który nie wyłazi z depresji.

4.Stosunki, które czynią was nieszczęśliwym.

Ktoś pewnego razu pożartował: „cały czas płaczecie przez swoje stosunki. Wtedy z kimż spotykacie się – z człowiekiem czy z cebulą”?. Nie przyzywamy natychmiast rozstać się z tamtym, kto was zasmuca. Lecz jeśli wasze życie bez tego człowieka staje się lżejszym, aniżeli z nią, to wam, na pewno, należy zamyślić się, dlaczego przedłużacie to cierpieć.
Przymus do seksu, w tej liczbie z boku mężczyzny. Wasze ciało należy tylko wam, i „małżeński obowiązek” nie oznacza, że wami można korzystać, nie zważając na wasze pragnienia i samopoczucie. Adekwatny mężczyzna albo partner ze zrozumieniem będzie ustosunkowywał się do waszej odmowy. W tym wypadku. kiedy odbywa się przeciwległe i was obwiniają w egoizmie, macie poważny powódprzemyśleć wasze stosunki.

5.Stałe oszustwo.

 Nie warto patrzyć przez palcy na systematyczne oszustwo z boku rodzonych, druhów albo drużyny. Jeśli rozstrzygnęliście zachować stosunki z kłamcą, to dajcie jemu zrozumieć, że wam wszystko wiadomo, lecz przy czym nie występujcie w roli sędziego. Poprawiać tego człowieka nie wasza troska, ona musi zrobić to samodzielnie, możecie tylko poprzeć. Jeśli was rzeczywiście lubią i poważają, to nie będą częstować kłamstwem.

6.Nieposzanowanie w pracy.

 Nestety, wiele osób zmuszone cierpieć nieposzanowanie do się z boku pracodawcy albo koleżanek. Jeśli znaleźliście się w podobnej sytuacji, to spytajcie się, a czy tak już naprawdę wam jest potrzebna ta praca, żeby wytrzymywać codzienne poniżenia albo bezpłatnie czynić to, co nawet nie wchodzi w wasze obowiązki. Nie certujcie walczyć za swoje prawa i nie bójcie się dać odpór koleżankom, czyj rozwój pozostał na poziomie szkolnych zabijaków.

7.Fizyczny i emocjonalny gwałt.

 Nie ma i nie może być żadnego uniewinnienia dla tych, kto systematycznie rozpuszcza ręce albo poniża was moralnie. Wasze bezpieczeństwo ponad wszystek, i nie musicie być z człowiekiem, który stale poddaje zagrożeniu wasze fizyczne i psychiczne zdrowie, albo i wasze życie. Macie pełne prawo zerwać całe kontakty z sprawcą obrazy.

8.Stała kontrola.

Jeśli ktoś kontroluje każdy wasz krok – rodzice, druhowie albo partner, to to nie świadczenie ich troski o was. U każdego człowieka powinien być wolny obszar, a stosunki są niemożliwe bez wzajemnego zaufania. Jeśli puścić sytuację na самоплив, to kontrola może przerosnąć do prawdziwej tyranii.

9.Wyrzuty za niezgodność „ideału”.

  Naprawdę, idealnych ludzi nie istnieje. Niechaj obraz „idealnego dziecka”, „prawdziwego mężczyzny” albo „dziewczyny marzenia” jest w głowie prawie w każde, to nikomu nie legitymuje czynić wymówki swoim rodzonym w niezgodności ideałom. Nie idźcie na smyczu w tych, kto wytrwale wymaga od was zmienić fryzurę albo napompować mięśnie. Wasze przemiany – to nie gwarancja tego, że was zaczną lubić więcej, – miłość, nawiasem mówiąć, nie należy zasłużyć, a wymogi do was z czasem mogą stać się tylko absurdalnymi.

10.Przymus do seksu, w tej liczbie z boku mężczyzny.

 Wasze ciało należy tylko wam, i „małżeński dług” całkiem nie oznacza, że wami można korzystać, 

nie zważając na wasze pragnienia i samopoczucie.

 Adekwatny mężczyzna albo partner ze zrozumieniem będzie ustosunkowywał się do waszej odmowy. 

W razie kiedy odbywa się wsteczne i was obwiniają w egoizmie, macie poważny powód przemyśleć wasze stosunki.

Scroll to Top